IF Hagen
IF Hagen - kalender
Kalender  

Lägg till eller ändra i kalendern
«   September 2019   »
01 Sön 
Tävling DM, stafett, Västergötland, OK Klyftamo
Tävlingsvärd: David & Axel Olsson
02 Mån 
03 Tis 
18:00 Ungdom Ungdomsträning, samling vid gamla ambulanscentralen (Skåningstorpsvägen) kl 18,00.
Vit/gul/orange nivå.
Mail
17:00 Motion Tisdags-OL Tovatorp
04 Ons 
05 Tor 
18:00 Ungdom Ungdomsträning, samling vid Hagenstugan kl 18,00.
Vit/gul/orange nivå.
Mail
18:00 Träning Breddträning: Samling Hagenstugan kl. 18:00
Intervall/löpning i skog eller spår
Mail
10:00 Motion POL Träff
06 Fre 
07 Lör 
08 Sön 
Tävling DM Lång Västergötland, IF Hagen
09 Mån 
10 Tis 
18:00 Ungdom Ungdomsträning, samling vid Rydsskogen kl 18,00. samma samlingsplats som tisdags-ol.
Vit/gul/orange nivå.
Mail
17:00 Motion Tisdags-OL Rydskogen
11 Ons 
12 Tor 
18:00 Ungdom Ungdomsträning, samling vid Hagenstugan kl 18,00.
Vit/gul/orange nivå.
Mail
18:00 Träning Breddträning: Samling Hagenstugan kl. 18:00
Intervall/löpning i skog eller spår
Mail
10:00 Motion POL Sommaland
13 Fre 
14 Lör 
Tävling Hjortlördan, medel, OK Skogshjortarna
Tävlingsvärd: Eva-Marie Lundahl & Anders Eriksson
15 Sön 
Tävling Hjortsöndan, lång, OK Skogshjortarna
Tävlingsvärd: Eva-Marie Lundahl & Anders Eriksson
16 Mån 
17 Tis 
18:00 Ungdom Ungdomsträning, samling vid Hagenstugan kl 18,00. Samma samlingsplats som tisdags-ol.
Vit/gul/orange nivå.
Mail
17:00 Motion Tisdags-OL Billingen
18 Ons 
19 Tor 
18:00 Träning Breddträning: Samling Hagenstugan kl. 18:00
Intervall/löpning i skog eller spår
Mail
18:00 Ungdom Ungdomsträning, samling vid Hagenstugan kl 18,00.
Vit/gul/orange nivå.
Mail
10:00 Motion POL Wiklandsskogen
20 Fre 
21 Lör 
Tävling Bahco Cup, Lidköpings VSK
Tävlingsvärd: Ungdom
22 Sön 
Tävling Bahco Cup, stafett, Lidköpings VSK
Tävlingsvärd: Ungdom
23 Mån 
24 Tis 
17:00 Motion Tisdags-OL Istrum
25 Ons 
26 Tor 
18:00 Ungdom Ungdomsträning, samling vid Hagenstugan kl 18,00.
Grön/vit/gul/orange nivå.
Mail
18:00 Träning Breddträning: Samling Hagenstugan kl. 18:00
Intervall/löpning i skog eller spår
Mail
18:00 Ungdom Ungdomsträning, samling vid Hagenstugan kl 18,00.
Vit/gul/orange nivå.
Mail
10:00 Motion POL Kartåsen
27 Fre 
28 Lör 
Tävling Bredareds IF, Bredareds IF
Tävlingsvärd: Tommy Westerberg
29 Sön 
Tävling Flundrehof Skogsträff, OK Flundrehof
30 Mån 
« »