IF Hagen
IF Hagen - Orientering - Tävlingsprogram
Visa alla tävlingar i år Logga in i Eventor
10 senaste tävlingarna
Datum Arrangör Tävling KM Anm./Res. Övrigt
2019-10-13 Haninge SOK 25mannamedeln (WRE)   X Tävlingsvärd: Breddkomittén
2019-10-18 Istrums SK Axevallanatta   X Tävlingsvärd: Mats Hedman & Karin Andersson
2019-10-19 Istrums SK Vallesprinten   X Tävlingsvärd: Emma Kindbom
2019-10-26 OK Njudung Smålandskavlen   X
2019-11-08 Borås GIF O-event, dag 1, Sprint by Night   X
2019-11-09 Hestra IF O-event, dag 2, Downhill Sprint   X
2019-11-10 IK Ymer O-Event, dag 3, Zoorientering   X
2020-03-07 Halmstad OK Hallandspremiären, medel   X
2020-03-08 OK Lindéna Hallandspremiären, lång   X
2020-05-09 IF Hagen KlubbMästerskap Medel   X
Kommande tävlingar
2020-07-04 Svaide Roma SOK Gotlands 2-dagars 2020-06-28
2020-07-07 Gotlands Bro OK Gotlands 3-dagars 2020-06-30
2020-08-08 Hjobygdens OK Hjo 2-dagars, dag 1, medel Tävlingsvärd: Ann Nyström
2020-08-09 Hjobygdens OK Hjo 2-dagars, dag 2, lång Tävlingsvärd: Lotta Stigsdotter
2020-08-16 OK Klyftamo Skaraborgsmästerskap, lång Tävlingsvärd: Evamarie Lundahl & Anders Eriksson
2020-08-22 Mariestads FK Mariestadsmedeln Tävlingsvärd: Uno & Eva Magnusson
2020-08-23 OK Skogshjortarna Hjortsöndan Tävlingsvärd: Uno & Eva Magnusson
2020-08-28 Norrbottens OF SM, medel, och Swedish League, #6 Tävlingsvärd: Elit
2020-08-30 Norrbottens OF SM, stafett Tävlingsvärd: Elit
2020-08-30 Vänersborgs SK Vänersborgsmedeln Tävlingsvärd: Karl Evert Svensson
2020-09-05 Bredareds IF DM, medel, Västergötland Tävlingsvärd: David & Axel Olsson
2020-09-06 Hestra IF DM, stafett, Västergötland, individuella öppna kla
2020-09-06 Hestra IF DM, stafett, Västergötland Tävlingsvärd: David & Axel Olsson
2020-09-13 Ulricehamns OK DM, lång, Västergötland Tävlingsvärd: Fam Holmberg
2020-09-18 Falköpings AIK OK Ungdoms-SM, sprint
2020-09-19 Falköpings AIK OK Ungdoms-SM, lång
2020-09-19 Idefjordens SK SM, lång, och Swedish League, #7 Tävlingsvärd: Elit
2020-09-19 Falköpings AIK OK Faik medel Tävlingsvärd: Maria Bogren
2020-09-20 Falköpings AIK OK Ungdoms-SM, distriktsstafett
2020-09-20 Falköpings AIK OK Ostlöpet Tävlingsvärd: Maria Bogren
2020-09-26 OK Tranan Traneträffen, lång Tävlingsvärd: Tommy Westerberg
2020-09-26 Örebro Läns OF Swedish League, #8, medel Tävlingsvärd: Elit
2020-09-27 Örebro Läns OF Swedish League, #9, final, förkortad lång och jakt Tävlingsvärd: Elit
2020-09-27 OK Tranan Traneträffen, medel Tävlingsvärd: Tommy Westerberg
2020-10-03 Lidköpings VSK Bahco Cup Tävlingsvärd: Ungdom
2020-10-04 Lidköpings VSK Bahco Cup, stafett Tävlingsvärd: Ungdom
2020-10-10 Snättringe SK 25manna i Huddinge Tävlingsvärd: Bredd
2020-10-11 Snättringe SK 25mannamedeln Tävlingsvärd: Bredd
2020-10-17 OK Kåre Daladubbeln, stafett
2020-10-18 OK Kåre Daladubbeln, patrull
2020-10-23 Istrums SK Axevallenatta Tävlingsvärd: Mats Hedman & Karin Andersson
2020-10-24 Gränna-Bygdens OK Smålandskavlen
2020-11-06 Borås GIF O-event, dag 1, Sprint by Night
2020-11-07 Hestra IF O-event, dag 2, Downhill Sprint
2020-11-08 IK Ymer O-event, dag 3, Zoorienteringen
2020-11-13 Gudhems IF Öppet Skaraborgsmästerskap, natt Tävlingsvärd: Inger Westerberg