IF Hagen
IF Hagen - Orientering - Tävlingsprogram
Visa alla tävlingar i år Logga in i Eventor
10 senaste tävlingarna
Datum Arrangör Tävling KM Anm./Res. Övrigt
2019-06-06 Alfta-Ösa OK SM, ultralång   X
2019-06-07 Alfta-Ösa OK Ösaträffen, dag 2, medel   X
2019-06-08 OK Klyftamo Kinnekullsprinten   X Tävlingsvärd: Kjell Kaminsky
2019-06-09 IK Gandvik Sommarlandssprinten   X Tävlingsvärd: Familjen Sahlén
2019-06-09 Alfta-Ösa OK Veteran-SM med Ösaträffen, dag 4, medel   X
2019-06-23 Tibro OK Kretsträning Tibro Ultra Lång   X
2019-06-24 Hjobygdens OK Östrakretsens kretsträning sprint   X
2019-06-26 IF Hagen Kretsträning Långdistans   X
2019-07-09 Visborgs OK Gotland 3-dagars   X
2019-07-12 OK Nackhe Hallands 3-dagars   X
Kommande tävlingar
2019-07-22 O-Ringen O-Ringen i Kolmården Etapp 1 Tävlingsvärd: Familjen Holmberg
2019-07-23 O-Ringen O-Ringen i Kolmården Etapp 2 Tävlingsvärd: Familjen Holmberg
2019-07-25 O-Ringen O-Ringen i Kolmården Etapp 3 Tävlingsvärd: Familjen Holmberg
2019-07-26 O-Ringen O-Ringen i Kolmården Etapp 4 Tävlingsvärd: Familjen Holmberg
2019-07-27 O-Ringen O-Ringen i Kolmården Etapp 5 Tävlingsvärd: Familjen Holmberg
2019-08-02 Horreds SK Ungdomens 10mila 2019-06-30 Tävlingsvärd: Ungdom
2019-08-03 OK Räven Markdubbeln, medel 2019-07-28 Tävlingsvärd: Ungdom
2019-08-04 Horreds SK Markdubbeln, lång 2019-07-28 Tävlingsvärd: Ungdom
2019-08-09 Hestra IF Götalandsmästerskapen, sprint 2019-08-04 Tävlingsvärd: Björn Mårtensson
2019-08-10 Hestra IF Götalandsmästerskapen, lång 2019-08-04 Tävlingsvärd: Björn Mårtensson
2019-08-10 Hestra IF Götalandsmästerskapen, publiktävling, lång 2019-08-04 Tävlingsvärd: Björn Mårtensson
2019-08-11 Hestra IF Götalandsmästerskapen, stafett 2019-08-04 Tävlingsvärd: Björn Mårtensson
2019-08-11 Hestra IF Götalandsmästerskapen, publiktävling, medel 2019-08-04 Tävlingsvärd: Björn Mårtensson
2019-08-18 OK Skogsstjärnan Slättemedeln KM 2019-08-11 Tävlingsvärd: Maria Widmark
2019-08-24 Hjobygdens OK Hjo 2-dagars, medel Tävlingsvärd: Uno & Eva
2019-08-25 Hjobygdens OK Hjo 2-dagars, lång KM Tävlingsvärd: Uno & Eva
2019-08-31 Mariestads FK DM, medel, Västergötland Tävlingsvärd: David & Axel Olsson
2019-09-01 OK Klyftamo DM, stafett, Västergötland Tävlingsvärd: David & Axel Olsson
2019-09-08 IF Hagen DM Lång Västergötland 2019-05-26
2019-09-14 OK Skogshjortarna Hjortlördan, medel 2019-09-08 Tävlingsvärd: Eva-Marie Lundahl & Anders Eriksson
2019-09-15 OK Skogshjortarna Hjortsöndan, lång 2019-09-08 Tävlingsvärd: Eva-Marie Lundahl & Anders Eriksson
2019-09-21 Lidköpings VSK Bahco Cup Tävlingsvärd: Ungdom
2019-09-22 Lidköpings VSK Bahco Cup, stafett Tävlingsvärd: Ungdom
2019-09-28 Bredareds IF Bredareds IF Tävlingsvärd: Tommy Westerberg
2019-09-29 OK Flundrehof Flundrehof Skogsträff
2019-10-05 Ulricehamns OK Ulricehamns OK Tävlingsvärd: Familjen Gullbrand
2019-10-06 OK Tranan Traneträffen Tävlingsvärd: Familjen Gullbrand
2019-10-12 Haninge SOK 25manna Tävlingsvärd:Breddkomittén
2019-10-13 Haninge SOK 25mannamedeln (WRE) Tävlingsvärd: Breddkomittén
2019-10-13 Kinnaströms SK KSK-sprinten
2019-10-18 Istrums SK Axevallanatta Tävlingsvärd: Mats Hedman & Karin Andersson
2019-10-19 Istrums SK Vallesprinten Tävlingsvärd: Emma Kindbom
2019-10-26 OK Njudung Smålandskavlen
2019-11-08 Borås GIF O-event, dag 1, Sprint by Night
2019-11-09 Hestra IF O-event, dag 2, Downhill Sprint
2019-11-10 IK Ymer O-Event, dag 3, Zoorientering