IF Hagen
IF Hagen - Orientering - Tävlingsprogram
Visa alla tävlingar i år Logga in i Eventor
10 senaste tävlingarna
Datum Såk Arrangör Tävling KM Anm./Res. Övrigt
28/03/2024   IK Gandvik Häxjakten, Five-O, #1, natt   X
29/03/2024   IK Gandvik Kortfredagen, Five-O, #2, sprint   X Tävlingsvärd:Fam Carlsson
30/03/2024   Främmestads IK Öjetrampen, Five-O, #3, lång   X Tävlingsvärd:David Olsson
05/04/2024   Tibro OK Tibrotrippeln, natt (nytt datum)   X
06/04/2024   Tibro OK Tibrotrippeln, medel (inställd)   X Tävlingsvärd:Lars Holmberg
07/04/2024   Tibro OK Tibrotrippeln, lång (inställd)   X Tävlingsvärd:Lars Holmberg
12/04/2024   Tibro OK Flyttad: Tibrotrippeln Natt   X
13/04/2024   IF Hagen Hagenmedeln med öppet Skaraborgsmästerskap   X Hagen arrangerar
13/04/2024   IF Hagen Skaraborgsstafetten med öppet Skaraborgsmästerskap   X Hagen arrangerar
21/04/2024   Mariestads FK Mariestadsmedeln   X Tävlingsvärd:Fam Stomberg
Kommande tävlingar
För samåkning - klicka på bilsymbolen vid önskad tävling.
26/04/2024 Falköpings AIK OK Öppet Skaraborgsmästerskap, natt 21/04/2024
28/04/2024 Hjobygdens OK Öppet Skaraborgsmästerskap, lång 21/04/2024 Tävlingsvärd:Fam Ahlén
19/05/2024 Lidköpings VSK DM, sprint, Västergötland 12/05/2024 Tävlingsvärd:Emma Kindbom
19/05/2024 Lidköpings VSK DM, sprintstafett, Västergötland 11/05/2024 Tävlingsvärd:Emma Kindbom
08/06/2024 OK Klyftamo Kinnekullesprinten 02/06/2024 Tävlingsvärd:Fam Steiner
09/06/2024 IK Gandvik Sommarlandssprinten Tävlingsvärd:Fam Sahlén
29/06/2024 SOK Träff Fästningssprinten med öppet Skaraborgsmästerska Tävlingsvärd:Fam Hedman/Andersson
02/08/2024 Skene Sim o IS Ungdomens 10mila
03/08/2024 Skene Sim o IS Ungdomens 10mila
17/08/2024 Falköpings AIK OK Ostlöpet Falköping, medel Tävlingsvärd:Tommy Westerberg
24/08/2024 Främmestads IK DM, medel, Västergötland KM Tävlingsvärd:Fam Magnusson
25/08/2024 OK Kullingshof DM, stafett, Västergötland Tävlingsvärd:Fam Magnusson
01/09/2024 OK Flundrehof Vargsöndan 25/08/2024 Tävlingsvärd:Oscar Stomberg
07/09/2024 Lidköpings VSK Bahco cup, lång
08/09/2024 Lidköpings VSK Bahco cup, stafett
13/09/2024 Tibro OK DM, natt, Västergötland KM
15/09/2024 MullsjöSOK DM, lång, Västergötland Tävlingsvärd:Camilla Bohman
22/09/2024 OK Skogshjortarna Hjortsöndan
12/10/2024 Haninge SOK 25manna Tävlingsvärd:Fam Carlsson
13/10/2024 Haninge SOK 25mannamedeln Tävlingsvärd:Fam Carlsson
08/11/2024 Borås GIF O-event, dag 1 - Sprint by Night
09/11/2024 Hestra IF O-event, dag 2 - Downhill Sprint
10/11/2024 IK Ymer O-event, dag 3 - Zoorientering