IF Hagen
Tisdags-OL
Tisdags-OL  2020

Tisdags-OL är inställt tills vidare.
Troligen hela vårsäsongen.
I stället finns veckans bana här


Motions och tränings-OL som arrangeras i samarbete mellan IF Hagen - Volvo OK - OK P4 - med flera.
Ingen föranmälan behövs, kom bara och deltag.

Start är mellan 17:30 och 18:30.          Sista målgång är 20:00.  Efter det dras målet in.


  4 banor finns att välja mellan:
- Kort bana c:a 2 - 3 km medelsvår
- Mellanbana c:a 4 - 5 km medelsvår
- Lång bana c:a 6 - 7 km svår
- Lätt bana c:a 2 - 3 km lätt med ledstång

Nästa tävling: Tisdag -- 09 Juni         =>>> Inställt <<<=
Karta / Plats: Häggum / Häggum
Vägvisning:
Vägvisning-karta: Kartan finns här: Gå ner till Arena och Tävlingsområde.
Arrangör: IF Hagen / Emma Kindbom / Maria Widmark / Malin Kindbom / Anders Kindbom
Avgift: 40:-, brickhyra 5:-.   OBS! Kontant betalning för alla.   Det går även att betala med Swish.

===>>> Nu finns banorna upplagda på Livelox så att man kan lägga upp sina spår där. <<<===

Resultat 2020:  
Datum Resultat Kommentar
31 Mars Resultat Klagstorp
Resultaten finns även på Eventor under lokal tävling.

Arrangörsschema:   (Platser och arrangör kan ändras)
Datum Karta Plats Arrangör Banläggare Kommentar
31 Mars Klagstorp Klagstorps gård OK P4 K-G Larsson / Kay Svensson / Inger Holm
07 Apr Rånna IF Hagen Anna Stomberg / Stefan Linderoth / Hans Tuvesson / Karin L Andersson Inställt
14 Apr Rydskogen IF Hagen Karl-Evert Svensson / Niklas Sahlén / Maria Sahlén Inställt
21 Apr Billingen IF Hagen Uno Magnusson / Johan Lindgren / Annica Höckergård Inställt
28 Apr Billingen Våmbskleven Volvo Urban Bark / Maria Lundh / Torbjörn Jarlevang Inställt
05 Maj Rankås Tibro OK Peter Brämerson Inställt
12 Maj Högaliden Högaliden Volvo Jonas Ericsson / Lennart Ardmar / Tapio Leskinen Inställt
19 Maj Lövsjötorp Starten elljusspåret OK P4 Christer Ottosson / K-G Larsson / Inger Holm Inställt
26 Maj Rydskogen Volvo Anders Pettersson / Torbjörn Löfving Inställt
02 Juni Rånna Karstorp IF Hagen Greger Ahlen / Linus Ahlen / Nina Ahlen Inställt
09 Juni Häggum Häggum IF Hagen Emma Kindbom / Maria Widmark / Malin Kindbom / Anders Kindbom Inställt
16 Juni Billingen Volvo Jonas Sandgren / Urban Nordqvist / Patrik Widlund / Björn Sterud
23 Juni Simsjön Orkanvallen OK P4 Michel Karlsson / Kay Svensson / Inger Holm
30 Juni Simsjön Stora parkeringen OK P4 Conny Ljungström / K-G Larsson / Kay Svensson
07 Juli Semester
14 Juli Semester
21 Juli Semester
28 Juli Semester
04 Aug Semester
11 Aug Boskogen Mellomgården OK P4 Roger Andersson / Christer Ottosson / K-G Larsson / Inger Holm
18 Aug Rydskogen IF Hagen Hampus Nyström / Karin B Andersson / Inger Westerberg
25 Aug Rånna IF Hagen Axel Olsson / Renita Påsse / Liam Johansson / Kjell Johansson
01 Sept Lövsjötorp Skultorp IF Hagen Mats Hedman / Jonas Sandgren / Olle Hedman
08 Sept Rydskogen IF Hagen Oscar Stomberg / Ulla Andersson / Alf Andersson
15 Sept Billingen IF Hagen Daniel Bogren / Erik Gullbrand / Per Carlsson / Lena Carlsson Tell
22 Sept Istrum Istrums SK Natt
29 Sept Rydskogen Volvo Åke Wijkmark / Benny Hoffman Natt
06 Okt Lövsjötorp Logistikskolan OK P4 Kay Svensson / K-G Larsson / Inger Holm Natt
13 Okt Billingen Hagenstugan IF Hagen Carl-Otto Wijkmark / Styrbjörn Jansson / Roland Sandström Natt
29 Mars

För arrangörer och banläggare