IF Hagen
IF Hagen - kalender
Kalender  

Lägg till eller ändra i kalendern
«   September 2019   »
01 Sön 
Tävling DM, stafett, Västergötland, OK Klyftamo
Tävlingsvärd: David & Axel Olsson
02 Mån 
03 Tis 
18:00 Ungdom Ungdomsträning, samling vid gamla ambulanscentralen (Skåningstorpsvägen) kl 18,00.
Vit/gul/orange nivå.
Mail
17:00 Motion Tisdags-OL Tovatorp
04 Ons 
05 Tor 
18:00 Ungdom Ungdomsträning, samling vid Hagenstugan kl 18,00.
Vit/gul/orange nivå.
Mail
18:00 Träning Breddträning: Samling Hagenstugan kl. 18:00
Intervall/löpning i skog eller spår
Mail
10:00 Motion POL Träff
06 Fre 
07 Lör 
11:30 Ungdom Äventyrsorientering vid Karlsborgs fästning, anmälan senast 6/9.
Samling bakom Molidens idrottsplats i Karlsborg 11:30, vägvisning från väg 49.
Efteråt finns det hamburgare att köpa och de som vill stannar kvar och badar i badhuset (gratis).
Mail
08 Sön 
09:30 Ungdom Tävling för alla ungdomar tom 12 år samt äldre som inte brukar tävla. Samling 9:30 på arenan som är utmed lilla vägen in till Stöpen, följ vägvisning.
Anna och Karin finns på plats.
Föräldrar får gärna följa med runt på banan!
Mail
Tävling DM Lång Västergötland, IF Hagen
09 Mån 
10 Tis 
18:00 Ungdom Ungdomsträning, samling södra infarten till Stöpen kl 18,00. samma samlingsplats som tisdags-ol.
Vit/gul/orange nivå.
Mail
17:00 Motion Tisdags-OL Rydskogen
11 Ons 
12 Tor 
18:00 Ungdom Ungdomsträning, samling vid Hagenstugan kl 18,00.
Vit/gul/orange nivå.
Mail
18:00 Träning Breddträning: Samling Hagenstugan kl. 18:00
Intervall/löpning i skog eller spår
Mail
10:00 Motion POL Sommaland
13 Fre 
14 Lör 
Tävling Hjortlördan, medel, OK Skogshjortarna
Tävlingsvärd: Eva-Marie Lundahl & Anders Eriksson
15 Sön 
Tävling Hjortsöndan, lång, OK Skogshjortarna
Tävlingsvärd: Eva-Marie Lundahl & Anders Eriksson
16 Mån 
17 Tis 
18:00 Ungdom Ungdomsträning, samling vid Hagenstugan kl 18,00. Samma samlingsplats som tisdags-ol.
Vit/gul/orange nivå.
Mail
17:00 Motion Tisdags-OL Billingen
18 Ons 
19 Tor 
18:00 Träning Breddträning: Samling Hagenstugan kl. 18:00
Intervall/löpning i skog eller spår
Mail
18:00 Ungdom Ungdomsträning, samling vid Hagenstugan kl 18,00.
Vit/gul/orange nivå.
Mail
10:00 Motion POL Wiklandsskogen
20 Fre 
21 Lör 
Tävling Bahco Cup, Lidköpings VSK
Tävlingsvärd: Ungdom
22 Sön 
Tävling Bahco Cup, stafett, Lidköpings VSK
Tävlingsvärd: Ungdom
23 Mån 
24 Tis 
17:00 Motion Tisdags-OL Istrum
25 Ons 
26 Tor 
18:00 Ungdom Ungdomsträning, samling vid Hagenstugan kl 18,00.
Grön/vit/gul/orange nivå.
Mail
18:00 Träning Breddträning: Samling Hagenstugan kl. 18:00
Intervall/löpning i skog eller spår
Mail
18:00 Ungdom Ungdomsträning, samling vid Hagenstugan kl 18,00.
Vit/gul/orange nivå.
Mail
10:00 Motion POL Kartåsen
27 Fre 
28 Lör 
Tävling Bredareds IF, Bredareds IF
Tävlingsvärd: Tommy Westerberg
29 Sön 
Tävling Flundrehof Skogsträff, OK Flundrehof
30 Mån 
« »