IF Hagen - Orientering - Tävlingsprogram |
Visa aktuella tävlingar
|
<<Visa föregående år<<
|
>>Visa nästa år>>
|
Tävlingsprogram för 2022
|
Datum |
Arrangör |
Tävling |
Anmälan |
Resultat |
Övrigt |
25/03/2022 |
OK Skogshjortarna |
Hjortnatta |
|
X |
Tävlingsvärd:Lars Holmberg |
26/03/2022 |
Ulricehamns OK |
Ulricehamns vårmedel |
|
X |
|
27/03/2022 |
OK Räven |
Rävdagen |
|
X |
|
01/04/2022 |
Tibro OK |
Tibrotrippeln, natt |
|
X |
Tävlingsvärd:Oscar Stomberg |
02/04/2022 |
Tibro OK |
Tibrotrippeln, lördag |
|
X |
Tävlingsvärd:Oscar Stomberg |
03/04/2022 |
Tibro OK |
Tibrotrippeln, söndag |
|
X |
Tävlingsvärd:Oscar Stomberg |
08/04/2022 |
Istrums SK |
DM, natt, Västergötland |
|
X |
Tävlingsvärd:Anna Stomberg |
09/04/2022 |
OK Skogsfalken |
Swedish League, #1, medel (WRE) + Ryssbergsdubbeln |
|
X |
Tävlingsvärd:Junior/senior |
10/04/2022 |
Gudhems IF |
Gudhems vårtävling |
|
X |
Tävlingsvärd:Kerstin Larsson |
10/04/2022 |
OK Skogsfalken |
Swedish League, #2, lång (WRE) + Ryssbergsdubbeln, |
|
X |
Tävlingsvärd:Junior/senior |
14/04/2022 |
IK Gandvik |
Häxjakten, Five-O, #1, natt |
|
X |
Tävlingsvärd:Inger Westerberg |
15/04/2022 |
Lidköpings VSK |
Kortfredan, Five-O, #2, sprint |
|
X |
Tävlingsvärd:Inger Westerberg |
16/04/2022 |
OK Kullingshof |
Öjetrampen, Five-O, #3, lång |
|
X |
Tävlingsvärd:Inger Westerberg |
18/04/2022 |
OK Flundrehof |
Vikingaträffen, Five-O, #5, medel |
|
X |
|
22/04/2022 |
Tjällmo-Godegårds OK |
SM, natt (Swedish League, #3) |
|
X |
Tävlingsvärd:Junior/senior |
23/04/2022 |
Mariestads FK |
Mariestadsmedeln |
|
X |
Tävlingsvärd:Uno och Eva |
24/04/2022 |
Hjobygdens OK |
Hjo endagars |
|
X |
Tävlingsvärd:Fam Suderbys |
24/04/2022 |
Askersunds OK |
Swedish League, #4, medel (WRE) + Zinkgruvemedeln |
|
X |
Tävlingsvärd:Junior/senior |
30/04/2022 |
Rydboholms SK |
RSK-träffen |
|
X |
|
01/05/2022 |
OK Orinto |
Orintos vårtävling |
|
X |
|
07/05/2022 |
Hagaby GoIF Örebro |
Tiomila i Ånnaboda, Örebro |
|
X |
Tävlingsvärd:Junior/senior |
14/05/2022 |
Göteborgs OF |
SM, knockout-sprint |
|
X |
Tävlingsvärd:Junior/senior |
14/05/2022 |
IF Hagen |
Öppet Skaraborgsmästerskap, sprint |
|
X |
|
15/05/2022 |
Göteborgs OF |
SM, sprint |
|
X |
Tävlingsvärd:Junior/senior |
22/05/2022 |
Gällstadbygdens SOK |
DM, sprintstafett, Västergötland |
|
X |
Tävlingsvärd:Fam Kindbom |
22/05/2022 |
Gällstadbygdens SOK |
DM, sprint, Västergötland |
|
X |
Tävlingsvärd:Fam Kindbom |
26/05/2022 |
Hestra IF |
Världscupen i Borås, publiktävling, dag 1, sprint |
|
X |
|
27/05/2022 |
Hestra IF |
Världscupen i Borås, publiktävling, dag 2, medel |
|
X |
|
28/05/2022 |
Hestra IF |
Världscupen i Borås, publiktävling, dag 3, medel |
|
X |
|
04/06/2022 |
Alfta-Ösa OK |
SM, ultralång (Swedish League #6) |
|
X |
Tävlingsvärd:Junior/senior |
05/06/2022 |
OK Klyftamo |
Kinnekullesprinten |
|
X |
Tävlingsvärd:Per Carlsson |
06/06/2022 |
IK Gandvik |
Sommarlandssprinten |
|
X |
Tävlingsvärd:Fam Sahlén |
15/07/2022 |
OK Tiveden |
OK Tiveden, dag 1, Granviksmedeln |
|
X |
|
17/07/2022 |
OK Tiveden |
OK Tiveden, dag 2, Ösjönäsmedeln |
|
X |
|
25/07/2022 |
O-Ringen |
O-Ringen Uppsala |
|
X |
Tävlingsvärd:Fam Påsse/Johansson |
05/08/2022 |
OK Tranan |
Ungdomens 10mila |
|
X |
Tävlingsvärd:Ungdom |
06/08/2022 |
OK Tranan |
Lassalyckans medeldistans |
|
X |
Tävlingsvärd:Ungdom |
07/08/2022 |
OK Tranan |
Lassalyckans långdistans |
|
X |
Tävlingsvärd:Ungdom |
13/08/2022 |
Mullsjö SOK |
Kariadubbeln, dag 1, medel |
|
X |
Tävlingsvärd:Karl-Evert Svensson |
14/08/2022 |
Mullsjö SOK |
Kariadubbeln, dag 2, lång |
|
X |
Tävlingsvärd:Karl-Evert Svensson |
20/08/2022 |
Istrums SK |
Istrumsstafetten, inkl. Skaraborgsmästerskap |
|
X |
Tävlingsvärd:Bredd |
27/08/2022 |
Trollhättans SOK |
DM, medel, Västergötland |
|
X |
Tävlingsvärd:Fam Hedman/Andersson |
28/08/2022 |
Trollhättans SOK |
DM, stafett, Västergötland |
|
X |
Tävlingsvärd:Fam Hedman/Andersson |
04/09/2022 |
Tibro OK |
DM, lång, Västergötland |
|
X |
Tävlingsvärd: Axel och David Olsson |
09/09/2022 |
Vänersborgs SK |
Vänersborgssprinten |
|
X |
|
10/09/2022 |
Bjursås OK |
SM, lång |
|
X |
Tävlingsvärd:Junior/senior |
10/09/2022 |
OK Skogsstjärnan |
Öppet Skaraborgsmästerskap, lång |
|
X |
Tävlingsvärd:Maria Bogren |
11/09/2022 |
Vänersborgs SK |
Vänersborgsmedeln |
|
X |
Tävlingsvärd:Tommy Westerberg |
16/09/2022 |
IFK Mora OK |
SM, medel |
|
X |
Tävlingsvärd:Junior/senior |
17/09/2022 |
Lidköpings VSK |
Bahco cup |
|
X |
Tävlingsvärd:Ungdom |
18/09/2022 |
Lidköpings VSK |
Bahco cup, stafett |
|
X |
Tävlingsvärd:Ungdom |
18/09/2022 |
IFK Mora OK |
SM, stafett |
|
X |
Tävlingsvärd:Junior/senior |
23/09/2022 |
OK Klyftamo |
Öppet Skaraborgsmästerskap, natt |
|
X |
Tävlingsvärd:Fam Gullbrand |
25/09/2022 |
OK Skogshjortarna |
Hjortsöndan, medel |
|
X |
Tävlingsvärd:Fam Nyström/Andersson |
02/10/2022 |
Ryda SK |
Öppet Skaraborgsmästerskap, medel |
|
X |
Tävlingsvärd:Martin Bergqvist |
08/10/2022 |
Snättringe SK |
25manna |
|
X |
Tävlingsvärd:Bredd |
09/10/2022 |
Snättringe SK |
25mannamedeln + Swedish League, #9 (WRE) |
|
X |
Tävlingsvärd:Bredd |
22/10/2022 |
Strängnäs-Malmby OL |
Swedish League, #10 (WRE), medel med Strängnäsdubb |
|
X |
Tävlingsvärd:Junior/senior |
23/10/2022 |
Strängnäs-Malmby OL |
Swedish League, #11, förkortad lång (jaktstartsfin |
|
X |
Tävlingsvärd:Junior/senior |
11/11/2022 |
Borås GIF |
O-event, dag 1, Sprint by Night |
|
X |
|
12/11/2022 |
Hestra IF |
O-event, dag 2, Downhill sprint |
|
X |
|
13/11/2022 |
IK Ymer |
O-event, dag 3, Zoorientering |
|
X |
|